KONKEEBOARDS
Ziemia Pucka
MOKSIR w Pucku

Aktualności

 

PRÓBOWAŁ UCIEKAĆ POLICJANTOM MAJĄC 3 PROMILE ALKOHOLU W ORGANIZMIE

19-05-2014

 

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali w miniony wtorek w Juracie 21-letniego mieszkańca powiatu sławieńskiego, który kierował samochodem mając w organizmie 3 promile alkoholu.

 

Funkcjonariusze wyjaśniają także okoliczności kolizji drogowej, do której na drodze z Helu do Juraty miał doprowadzić nietrzeźwy kierujący. Za kierowanie pojazdem z stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

Funkcjonariusze z Juraty jechali w miniony wtorek do Helu, kiedy natknęli się na nietrzeźwego kierującego. Auto jechało „wężykiem” powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci szybko ruszyli za volkswagenem, który próbował zgubić pościg. 21-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego w zachodniopomorskim został zatrzymany po godz. 8.00 na jednej z ulic Juraty. Badanie stanu trzeźwości wykazało obecność alkoholu o stężeniu 3 promili.

Podejrzany trafił za kratki. W trakcie zatrzymania 21-latka do dyżurnego w Pucku trafiła informacja o kolizji drogowej na drodze z Helu do Juraty. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kolizję miał spowodować zatrzymany 21-latek, którego samochód zderzył się lusterkami a innym autem. Wczoraj podejrzany został przesłuchany. Śledczy postawili mu zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy. Jeśli potwierdzą się ustalenia mundurowych 21-latek będzie dodatkowo odpowiadał za spowodowanie kolizji drogowej.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i utratą uprawnień.

Spowodowanie kolizji drogowej jest wykroczeniem, grozi za to kara grzywny nawet do 5 tys. złotych.

 

 

 

KPPP

 

 

Powrót ...

 

 

Dodaj opinie

Opinie

 

Podaj tytuł
Podaj treść
Podaj imię, nazwisko/ksywkę

 

Przepisz wyraz z obrazka

Przepisz poprawnie kod

 

  Wyślij   Zamknij ...

 

 

 

FORUM  DYSKUSYJNE

FORUM  DYSKUSYJNE

Rozkłady jazdy

Rozkłady jazdy

Mieszkańcy

Mieszkańcy

Partnerzy

Partnerzy

Pogoda Pogoda

Temp.: 16 °C
Cisn.: 1018 hPa
Wiatr: 5 km/h