KONKEEBOARDS
Ziemia Pucka
MOKSIR w Pucku

Aktualności

 

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI OKOŁO 200 PODROBIONYCH RECEPT LEKARSKICH

12-05-2014

 

Śledczy z pucka od kilku miesięcy zajmowali się wyjaśnianiem sprawy podrabiania recept lekarskich. W związku z tą sprawą mundurowi zatrzymali 24-latka. W minionym tygodniu usłyszał on łącznie 24 zarzuty dotyczące m.in. oszustw, przerabiania dokumentów oraz kradzieży. Policjanci zabezpieczyli także około 200 recept oraz przedmioty pochodzące z różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymanemu grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

 

Do zatrzymania 24-letniego mieszkańca Działdowa doszło , gdy policjanci z Władysławowa otrzymali sygnał o kradzieży sklepowej. Z informacji wynikało, że sprawca ukradł alkohol i wybiegł ze sklepu.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą. Przejrzeli sklepowy monitoring, rozmawiali ze świadkami i rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Krótko po kradzieży, 24 – latek został zatrzymany, gdy szedł z dziewczyną do wynajętej kwatery. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Mławie do odbycia kary za kradzież. W trakcie przeszukania pomieszczeń przez niego zajmowanych funkcjonariusze znaleźli recepty m.in. na leki przeciwbólowe wystawione na różne nazwiska. Mundurowi zabezpieczyli także przedmioty, które okazało się, że pochodzą z kradzieży. Funkcjonariusze znaleźli laptopa, aparat fotograficzny oraz dokumenty o wartości prawie 3,5 tys. złotych.

Pracując dalej nad sprawą śledczy ustalili, że na terenie Władysławowa i Pucka doszło do usiłowania realizacji recept, które były fałszywe. Mundurowi ustalili, że do podobnych przypadków dochodziło również w innych miastach województwa pomorskiego.

Przy współpracy z policjantami z Działdowa oraz kilku miast województwa pomorskiego puccy mundurowi zabezpieczyli około 200 fałszywych recept. Wyjaśniając okoliczności policjanci dotarli do m.in. lekarzy, farmaceutów oraz osób pokrzywdzonych, na które wystawiane były recepty. Okazało się, że podejrzany korzystał z opieki medycznej, a wystawioną na siebie receptę przerabiał w taki sposób, że zmieniał dane osobowe pacjenta oraz nazwy przypisanych leków. Personalia brał z dokumentów tożsamości, które najprawdopodobniej zabierał pod nieuwagę tych osób. W tej sposób mężczyzna naraził Narodowy Fundusz Zdrowia na straty, gdyż leki wystawione na receptę były znacznie tańsze. Wielkość tych strat oszacowano na niemal tysiąc złotych. Zakupione leki mężczyzna wykorzystywał na własny użytek. Zatrzymany usłyszał w minionym tygodniu 24 zarzuty przestępstw.

Mundurowi ustalili ponadto, że mężczyźnie miała pomagać jego o dwa lata młodsza dziewczyna, mieszkanka powiatu działdowskiego. Kobieta usłyszała łącznie 6 zarzutów: w tym m.in. ukrywania, przywłaszczonych dokumentów oraz ukrywania przedmiotów pochodzących z kradzieży oraz leków, a także przerabiania recept.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, przerabianie dokumentów w celu użycia za autentyczny grozi kara do 5 lat pozbawieni a wolności, tyle samo grozi za kradzież mienia i dokumentów.

 

 

KPPP

 

Powrót ...

 

 

Dodaj opinie

Opinie

 

Podaj tytuł
Podaj treść
Podaj imię, nazwisko/ksywkę

 

Przepisz wyraz z obrazka

Przepisz poprawnie kod

 

  Wyślij   Zamknij ...

 

 

 

FORUM  DYSKUSYJNE

FORUM  DYSKUSYJNE

Rozkłady jazdy

Rozkłady jazdy

Mieszkańcy

Mieszkańcy

Partnerzy

Partnerzy

Pogoda Pogoda

Temp.: 16 °C
Cisn.: 1018 hPa
Wiatr: 5 km/h